İstenmeyen Dikkatlerden Nasıl Kaçabiliriz?

İstenmeyen Dikkatlerden Nasıl Kaçabiliriz?

İnsanların dikkatini dağıtan birçok şey vardır. Bu, bir grupta bazı kişilerin sürekli aynı şeyleri söylemesi, bir arkadaşımın sürekli benimle dertleşmesi veya bir iş arkadaşım sürekli beni eleştirmesi gibi her şey olabilir. Bu tür durumlarda, kendimizi rahatsız hissetmemiz ve bu duruma bir çözüm bulmaya çalışmamız doğaldır.

İstenmeyen dikkatlerden kaçınmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri, dikkatimizi başka bir konu ile dağıtmaktır. Bu, bir hobi ile ilgilenmek, çalışmak veya sevdiğimiz biriyle vakit geçirmek gibi şeyler olabilir. Başka bir konu ile ilgilendiğimizde, bizi rahatsız eden şeyin farkındalığımız azalır ve daha az rahatsız oluruz.

İşte dikkatimizi başka bir konu ile dağıtmak için yapabileceğimiz bazı şeyler:

  • Bir hobi edinin. Hobilerimiz, ilgi alanlarımızı ve tutkularımızı takip etmemize olanak tanır. Bu, bizi rahatsız eden şeylerden uzaklaşmamıza ve daha olumlu bir bakış açısı kazanmamıza yardımcı olabilir.
  • Çalışın. İşimiz, bize bir amaç ve rutin sağlar. Bu, bizi rahatsız eden şeylerden uzaklaşmamıza ve daha üretken olmamıza yardımcı olabilir.
  • Sevdiklerimizle vakit geçirin. Sevdiklerimizle vakit geçirmek, bize sevgi ve destek sağlayarak bizi daha mutlu ve daha az stresli hissettirebilir.
  • En sevdiklerimizin bir listesini çıkarın. Sevdiklerimizin listesini çıkarmak, bize kendimizi daha iyi hissettirebilir ve bizi rahatsız eden şeylerden uzaklaştırabilir.

Bu fikirlerin çoğunu Youtube Güçlü Psikoloji kanalından öğrendim. 

Sonuç olarak, istenmeyen dikkatlerden kaçınmak için dikkatimizi başka bir konu ile dağıtmak etkili bir yol olabilir. Bu sayede, kendimizi daha mutlu ve daha az stresli hissedebiliriz.

Umarım bu metin, istenmeyen dikkatlerden nasıl kaçabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Diğer Kişisel Gelişim bilgilerime de bakabilirsiniz…
Ya da başka Bilgilerime de bakabilirsiniz.
Okuduğunuz için teşekkürler,
TubeFavorites.com.tr

Rate this post

Yorum yapın

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject